BASIN

Adese ve İŞKUR’dan İstihdam İçin İşbirliği

Adese ve İŞKUR’dan İstihdam İçin İşbirliği

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, istihdam projesi kapsamında bir kez daha İŞKUR’la ortak projeye imza attı. Proje kapsamında 50 kursiyere et ve et işlemeciliği konusunda eğitim verilecek.

İnsan kaynağı politikalarının başarıya ulaşmasında eğitimi en önemli mihenk taşı olarak gören Adese, İŞKUR’la Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 projesi kapsamında işbirliği protokolü imzaladı. Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben ile Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Tokgöz öncülüğünde imzalanan protokole göre 50 kişiye et ve et işlemeciliği konusunda teorik ve pratik eğitim verilecek. 60 günlük eğitimin ardından kursiyerlerden en az yüzde ellisi Adese bünyesinde istihdam edilecek.

İŞKUR’la imzaladıkları projenin istihdam oluşturmadaki önemine değinen Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben; “Biz bugüne kadar İŞKUR’la birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde 734 kişiye eğitim verdik ve başarılı olanlar mağazalarımızda işbaşı yaptı. Yine UMEM projesiyle de et ve et işlemeciliği konusunda eğitim alacak arkadaşlarımız hem meslek hem de iş sahibi olacaklar. Bu projeyle birlikte birçok arkadaşımızı iş hayatının içerisine dâhil ederken diğer taraftan da alacakları eğitim sayesinde iş süreçlerine daha kolay adapte olmalarını sağlıyoruz. Adese olarak, İŞKUR’la böyle bir projeyi hayata geçirmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Bugüne kadar eğitim ve istihdam konusunda Adese’yle birlikte pek çok başarılı proje gerçekleştirdiklerini dile getiren Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Tokgöz ise önümüzdeki dönemlerde farklı projeler geliştirerek bu işbirliğini daha iyi noktalara taşımak istediklerini ifade etti.

“Perakende Satış Elemanı İşbaşı Eğitimi” Tamamlandı

Adese, bir taraftan İŞKUR’la UMEM gibi yeni projelere imza atarken diğer taraftan da mayıs ayında başlattıkları “Perakende Satış Elemanı İşbaşı Eğitimi”ni tamamlayarak işe alım sürecini başlattı. 4 ay süren ve 200 kişinin yararlandığı eğitim sonunda tüm katılımcılara sertifikaları verildi. Başarılı bulunan kursiyerlerden 60’ının Adese’deki görevine başladığı ve işe alım süreçlerinin devam ettiği bildirildi.

Geri Dön
YUKARI