BASIN

Adese’den Glutensiz Ürünlere Özel Reyon

Adese’den Glutensiz Ürünlere Özel Reyon

Alışverişin yanısıra müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak birçok yenilik sunan Adese,  “glutensiz ürünler reyonu” bulundurduğu mağaza sayısını artırarak Çölyak hastası müşterilerinin de hayatını kolaylaştırıyor.

Adese, Türkiye’de son dönemde sayısında hızlı bir artış gözlemlenen çölyak hastaları için özel olarak kurduğu glutensiz ürünler reyonunun sayısını, müşterilerinden gelen talep doğrultusunda artırıyor. Her yerde bulunmadığı için glutensiz ürünlere ulaşma konusunda zorluk yaşayan çölyak hastası müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak isteyen Adese; Konya’da Kulesite, Zafer, Otogar, Ereğli, Akşehir mağazalarında; Ankara’da Optimum, Keçiören, Etlik mağazaları ile Bolu’da Beşkavaklar ve Aksaray’da da Kültür Parksite Adese mağazalarında bu reyonları müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Buğday, çavdar, arpa, yulaf gibi tahıllarda bulunan bir protein grubu olan gluten, mide-bağırsak kanalı yoluyla kolaylıkla sindirilebilen normal bir protein olmasına rağmen bazı kişilerin gluteni sindirememesi çölyak hastalığına yol açıyor.  Henüz ilaçla başarı sağlanmış tedavi yöntemi bulunmayan çölyak hastalığında normal ve sağlıklı bir yaşam sürmek için glutensiz ürünler tüketmek son derece yararlı oluyor.

Mağazalarında kurdukları “glutensiz ürünler reyonu” ile ilgili olarak Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben, Adese’nin müşterilerine alışveriş noktasında kolaylık sağlayan bir marka olmanın ötesine geçerek müşterilerinin hayatına değer katan bir marka olduğunu dile getirdi. Glutensiz ürünlerin her yerde bulunmadığına dikkat çeken Erben; “Çölyak hastalarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan bir tanesi glutensiz ürünlere ulaşmak. Biz de böyle bir ihtiyacın varlığından yola çıkarak glutensiz ürünler reyonunu kurduk. Müşterilerimize keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatmaktan daha fazlasını yapmak, onların ihtiyaçlarını karşılayarak sağlıklı yaşam sürmelerine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Adese, glutensiz ürünler reyonunun yanı sıra toplumun son dönemlerde sağlık konusuna daha fazla hassasiyet göstermesiyle organik, doğal ve diyet ürünlerin yer aldığı reyonların bulunduğu mağaza sayısını da artırarak müşterilerinin önemli bir ihtiyacını daha karşılamış oldu.

Geri Dön
YUKARI