BASIN

“En Çok İstihdam Sağlayan Firma Ödülü” Adese’nin

Nitelikli bir işgücü kadrosunu öncelikli insan kaynakları politikası olarak belirleyen Adese, İŞKUR öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Konya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ndaki yerini aldı. Adese, fuar kapsamında düzenlenen törende, organizasyonun en prestijli ödülü olan “En Çok İstihdam Sağlayan Firma Ödülü”ne layık görüldü.

“En Çok İhtihdam Sağlayan Firma Ödülü”nü, Konya Valisi Muammer Erol’un elinden alan Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstihdam, hem Konya hem de Türkiye için çok önemli bir konu. İttifak Holding, kuruluşundan itibaren istihdam konusunda hassasiyetleri hep ön planda tutan bir şirket oldu. Holding’in ulusal perakende markası olarak Adese de aynı hassasiyetlere sahip. Önümüzdeki yıllarda düzenlenecek organizasyonlarda da aynı başarıyı göstermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Adese standına yoğun ilgi

Ödül törenin ardından Konya Valisi Muammer Erol ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’in ziyaret ettiği Adese standına; iş arayan, kariyerinde değişiklik yapmayı düşünen, üniversiteden yeni mezun olacak ve staj yapmayı isteyen kişilerde yoğun ilgi göstererek iş başvurusunda bulundular. Fuarda stand ziyaretlerinin yanı sıra ziyaretçiler, iki gün boyunca gerçekleştirilen iş hayatı ve iş arama becerileriyle ilgili konferansları dinleme fırsatı yakaladılar. Adese’nin sponsorluğunda düzenlenen ve Türkiye’nin en iyi kişisel gelişim uzmanları arasında gösterilen Erdal Demirkıran’ın “Optimum Özgüven ve Motivasyon” başlıklı konuşması, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Adese, 2012 yılında ilk kez düzenlenen Konya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nda “En Çok Bayan Çalışan İstihdam Eden Firma” ödülünü kazanırken, Konya Ekonomi Ödülleri’nde de “En Çok İstihdam Sağlayan Firma” ödülünü almıştı.

Geri Dön
YUKARI