BASIN

Adese’de 1100 personele hijyen eğitimi verilecek

Ulusal perakende markası Adese, personel eğitimlerini sürdürüp insan kaynaklarının kalitesini artırmaya devam ediyor. Adese ve Karatay Halk Eğitim Merkezi arasında mağaza çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi verilmesi konusunda 5 Şubat 2014 günü protokol imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre Adese mağazalarındaki unlu mamuller, manav, kasap, şarküteri ve gıda reyonlarında çalışan yaklaşık 1100 personel 1 ay süreyle hijyen eğitimi alacak. Adese Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol imza törenine Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Karatay İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Türkmenoğlu, Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Öz ve Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben katıldı.

Törende konuşan Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş; “Yapılan bu tür faaliyetler hem ülkemize, hem bölgemize, hem de kuruluşumuza hizmet yeniliğinde bazı katkılar sağlar ve vatandaşlarımızın hijyenik gıda tüketimi sağlanmış olur. Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüz bu konuda bazı çalışmalar yapıyor, bundan sonrada yapacak. İşbirliğimizin artması bizim talebimiz, isteğimiz. Daha başka alanlarda daha güzel çalışmalar yapılması umuduyla hayırlı olsun. ” dedi.

Karatay Halk Eğitim Merkezi ile yaptıkları iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben, “Adese’nin insan kaynakları politikasında eğitimin büyük bir yeri var. Personel eğitimine önem veriyoruz. Özellikle gıda birimlerinde çalışan personelimizin hijyen konusunda bilinçli olması ve bu bilinci müşterilerimize yansıtabilmesi gerekiyor. Bu bağlamda çalışanlarımıza belirli periyotlarla verdiğimiz hijyen eğitimini bu yıl Karatay Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Karatay Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Halk Eğitim Merkezine Adese ile birlikte yürütülen bu anlamlı işbirliğinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Geri Dön
YUKARI