BASIN

Adese, Anadolu’nun En Büyük 64. Şirketi

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ araştırmasında karını en çok arttıran 2’inci şirket olurken genel sıralamada 64’üncü oldu.

Ekonomist Dergisi’nin her yıl yaptığı Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasının sonuçları belli oldu. Perakende sektöründe öncü olma hedefi ve yenilikçi yaklaşımıyla verimli büyümeye odaklanan Adese,  Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi listesinde 6 basamak birden yükselerek bu yıl 64’üncü sırada yer aldı.

Anadolu’da kârını en çok artıran ikinci şirket…

Adese ayrıca, Anadolu 500’ün bir önceki yıla göre kârını en çok artıran şirketler sıralamasında 2’inci sırada yer alma başarısı gösterdi.

Diğer yandan sektörlere göre dağılım kategorisinde Ticaret-Hizmet sektörü listesinde ise 5’inci sırada yer alan Adese, illere göre dağılımda Konya’da 2’inci sırada kendine yer buldu. Adese, Ekonomist tarafından yapılan Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasının dışında, Fortune 500 Türkiye 2016 araştırmasında 247, Capital 500 Türkiye 2016 araştırmasında ise 326’ıncı sırada yer almıştı.  

“En İyiler Arasındaki Yerimizi Daha da Yukarılara Taşımak İstiyoruz”

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasının sonuçlarını değerlendiren Adese Genel Müdürü Murad Yavuz Gök, “Adese olarak, Fortune 500 ve Capital 500 araştırmalarının ardından Anadolu 500 araştırmasında da listeye girmek bizi oldukça mutlu etti ve büyüme yolundaki motivasyonumuzu daha da artırdı. Adese’yi, merkezinde ülkemizin değerlerinin bulunduğu sürdürülebilir stratejiler geliştirerek ve daha çok müşteri ile buluşturarak Anadolu’nun en beğenilen ulusal zinciri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Geri Dön
YUKARI