BASIN

Knorr Türkiye Şefi Mutfaktaki Sırlarını Adese Müşterileriyle Paylaştı

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, Knorr Türkiye Şefi Hazer Amani’yi Adese müşterileriyle bir araya getirdi. Kulesite Adese mağazasında müşterileriyle lezzet dolu bir sohbet gerçekleştiren Amani, yemek yapmaktan büyük keyif aldığını söyledi. Lezzetli yemeği elde etmenin inceliklerini katılımcılarla paylaşan Hazer Amani, keyifli dakikaların yaşandığı sohbette Türk ve Dünya mutfağından en lezzetli yemek tariflerini Adese müşterileriyle paylaştı.

Hazer Amani’den Adese Personeline Eğitim

Personeline yaptığı eğitim yatırımlarıyla çalışanlarının mesleki gelişimlerinde süreklilik amaçlayan Adese, çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Keyifli bir ortamda gerçekleşen eğitimde, Hazer Amani Adese personeline eti marine etmenin ve daha lezzetli hale getirmenin püf noktalarını anlattı. Adese çalışanları ve Hazer Amani, et ve yöresel yemekler hakkında fikir alışverişinde bulundular. Adese personelinin et hakkındaki bilgisi karşısında memnuniyetini dile getiren Amani ayrıca Konya’nın yöresel lezzetleri, pişirme yöntemleri ve kullanılan malzemeler hakkında bilgi almayı da ihmal etmedi.

Hazar Amani Hakkında

ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olan Hazer Amani, okulu bitirdikten sonra, mutfağa olan tutkusunun peşinden giderek Güney Afrika’da Cape Town’da aşçılık eğitim aldı. Burada dünyanın en prestijli şeflik diploması olarak kabul edilen Le Cordon Blue Grand Diplôme’yi alarak 2009 senesinde Türkiye’ye dönen Amani, 2013 yılında Knorr Türkiye Şefi olarak çalışmaya başladı.

Geri Dön
YUKARI