BASIN

%20 büyüme hedefleyen Adese Ramazan’da 5 yeni mağaza açtı

%20 büyüme hedefleyen Adese Ramazan’da 5 yeni mağaza açtı

2015 yılına metrekare bazında en az yüzde 20 büyüme hedefiyle başlayan Adese, Ramazan ayında 4 farklı şehirde 5 mağaza açarak büyümesini sürdürüyor.

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, şube ağını genişletmeye devam ediyor. Perakende sektöründe öncü olma hedefi ve yenilikçi yaklaşımlarıyla verimli büyümeye odaklanan Adese, Ramazan ayı içerisinde Ankara, Karaman ve Bolu’nun ardından Konya’da 2 mağaza açılışı daha gerçekleştirerek toplam şube sayısını 148’e yükseltti.

“İnorganik büyüme fırsatlarını değerlendireceğiz”

Ramazan ayında yoğun bir tempoyla açılışlarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben: “Perakende sektörünün en önemli markalarından biri olarak istikrarlı büyümemizi sürdürmek amacıyla Orta Anadolu merkezli bir büyüme stratejisi belirlemiştik. Bu çerçevede kurumsal hedeflerimizi daha da ileriye taşımak için 2015 yılında metrekare bazında en az yüzde 20 büyüme hedefliyoruz. Bu noktada ölçeği büyütmek için organik büyümenin yanı sıra inorganik büyüme fırsatlarını değerlendireceğiz” dedi.

Adese hizmet kalitesini yeni bir şehre daha taşıyor

Konya’nın merkezde olduğu dairesel bir büyüme planı çerçevesinde hareket ettiklerini belirten Erben; Ankara, Karaman, Bolu ve Konya’da açtıkları 5 mağazanın yanı sıra önümüzdeki günlerde Kırıkkale’de açacakları mağaza ile Adese kalitesini yeni bir şehre daha taşıyacaklarını ifade etti.

Adese’nin bugün Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Bolu, Isparta, Karaman, Konya ve Mersin olmak üzere 8 farklı şehirde hizmet verdiğini dile getiren Erben şunları söyledi:  “Kırıkkale’de açacağımız mağazalarla birlikte bulunduğumuz şehir sayısını 9’a çıkaracağız. Biz, hizmet ağımızı yeni şehirlerle genişletirken bunu istikrarlı ve verimli büyüme stratejimize bağlı kalarak gerçekleştiriyoruz.

 

Geri Dön
YUKARI