BASIN

Adese, tüm çalışanları adına fidan dikti

Adese, tüm çalışanları adına fidan dikti

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, çalışanları ile aylık bordrolarını e-posta üzerinden paylaşarak kâğıt kullanımını önemli ölçüde azalttı. Adese, e-bordro sayesinde kâğıt tasarrufu sağlarken, tüm çalışanları için de fidan dikimi gerçekleştirdi.

Adese, e-bordroya geçerek kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce doğada çözünebilen alışveriş poşeti kullanımına geçen, atık yağ ve kullanılmış kâğıtlarda lisanslı şirketlerle anlaşarak bunların geri dönüşümünü sağlayan ve mağaza modernizasyonları kapsamında Doğa Dostu Verimli Market Projesi’ni tamamlayan Adese, son olarak bordroları online ortama taşıdı.

Bordroları mail ortamında çalışanlarına ileten Adese, kâğıt tasarrufu sayesinde ağaç dikim sezonunun açılmasının ardından tüm çalışanları adına fidan dikti. Etkinlik, Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben, Adese Genel Müdür Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Adese çalışanları ile Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Rıza Güleç’in katılımıyla gerçekleşti. Adese, e- bordro sistemi kapsamında ilk kez bu yıl gerçekleştirdiği fidan dikimini geleneksel hale getirerek, önümüzdeki yıllarda da kâğıt tasarrufundan elde edilecek gelirlerle fidan dikmeye devam edecek.

Adese’nin kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde doğayı korumaya yönelik önemli projeler geliştirdiğini ifade eden Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben; “Biz, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız gereğince çevremize ve doğamıza özenle yaklaşıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemlerde e-bordro sistemine geçerek kâğıt kullanımını minimize etmeyi amaçladık ve bunu da başardık. Çalışanlarımıza bordrolarını artık online ortamda mail yoluyla gönderiyoruz. Böylece önemli miktarda ağacın kesilmesinin önüne geçerek doğanın korunmasına katkı sağlıyor, ayrıca tüm çalışanlarımız adına da fidan dikiyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz fidan dikimine önümüzdeki yıllarda da devam ederek ülkemize ve milletimize katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Geri Dön
YUKARI